MENU

Prázdninový krajánek - PRAHA

Prázdninový krajánek - PRAHA
Prázdninový krajánek Rádia Blaník Pepa Černý se ve všední dny opravdu nezastaví. Dnes se stala jeho cílem Praha.eu.
 
Je pravda, že už tu byl, ale naše hlavní město je tak veliké a nabízí toho tolik, že se s vámi chtěl podělit o další zážitky.
Jeho první zastávkou byl tajemný Vyšehrad opředený spoustou legend a pověstí. Nejlepší výhled na Prahu vám nabízí Petřínská rozhledna a Zrcadlové bludiště. Nyní navíc bez davů turistů. Další zastávkou byl Břevnovský klášter, kde mají i stále funkční pivovar. A posledním krajánkovým cílem byl dnes Národní památník hrdinů Heydrichiády v Praze.
 
Krajánek objel všechna tato místa krásným autem od Přerost a Švorc AUTO. A zítra vyrazí na další cesty.
INTERAKTIVNÍ MAPU NAVŠTÍVENÝCH MÍST SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE: http://krajanek.radioblanik.cz/
LOGA_PRAHA
Vyšehrad 
Místo, které se hvězd dotýká. K Vyšehradu se váže několik legend a pověstí. Navíc návštěvníkům nabízí jedinečnou atmosféru, a to třeba díky parkům, které přímo vybízí k pikniku, bazilice sv. Petra a Pavla nebo Vyšehradskému hřbitovu slavných.  Je toho ale mnohem víc. Věděli jste, že se v podzemí ukrývají tajuplné kasematy? Nově si místa můžete projít také s průvodcem! 
 
Petřín 
Příroda, výhled, zábava i historie. To vše najdete na Petříně! Navíc bez davů turistů, spěchu a stresu. Petřínský kopec měří 327 metrů a jeho dominantou je věž inspirovaná pařížskou Eiffelovkou. Na ní můžete vylézt po svých nebo jet výtahem a užít si tak výhled na celé město. Petřínská rozhledna je veřejnosti přístupná už od roku 1891 a je obklopená sady, barokními zahrady, najdete tu zrcadlové bludiště nebo sochu K. H. Máchy. Je to také skvělé místo na piknik,  a dokonce se tu dá i grilovat!
 
Břevnovský klášter 
První mužský benediktinský klášter najdete na půli cesty mezi Pražským hradem a Bílou horou. Návštěvníci si mohou projít baziliku sv. Markéty, románskou kryptu z 11. století i přilehlé zahrady. Součástí kláštera je i pivovar, kde se stále vaří pivo a můžete ho ochutnat,  v areálu je hotel, nebo klášterní šenk, kde se dá dobře najíst. Součástí jsou i návštěvnické okruhy,  v rámci kterých se seznámíte s krásami tohoto klidného kouzelného místa, které ale rozhodně má co nabídnout. 
 
Národní památník hrdinů heydrichiády 
Kostel sv. Cyrila a Metoděje se zásadně zapsal do historie, kdy během okupace do něj kněží ukryli sedm československých vojáků. Byli mezi nimi i ti, kteří připravili a provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Místo ale bylo vyzrazeno a 750 příslušníků SS kostel obklíčilo. Jak to dopadlo,  každý ví. Na tomto místě je vybudovaný památník a expozice v podzemní kryptě. Přístup do autentických pietních prostor, kde se odehrával boj 2.sv. války je přístupný zdarma.