MENU

Prázdninový krajánek - PRAHA

Prázdninový krajánek - PRAHA

Prázdninový krajánek Rádia Blaník Pepa Černý pro vás objevoval další krásy našeho hlavního města. A začal jedinečným výhledem, který nabízí Svatomikulášská městská zvonice. Nahoru musíte zdolat 215 schodů. Vyhlídku na Karlův most nabídla Malostranská mostecká věž z 15 století. Další zastávkou byla Šlechtova restaurace ve Stromovce, která nyní prochází nákladnou rekonstrukcí. Dnešní výlet zakončil dalším výhledem na Prahu. Tentokrát byl tím místem skoro v oblacích Žižkovský televizní vysílač, který je nejvyšší pražskou stavbou.

Krajánek objel všechna tato místa krásným autem od Přerost a Švorc Auto. INTERAKTIVNÍ MAPU NAVŠTÍVENÝCH MÍST SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE: http://krajanek.radioblanik.cz/

LOGA_PRAHA

Svatomikulášská městská zvonice 
Od loňského roku je zvonice opět přístupná veřejnosti. Stavbu navrhl významný barokní architekt a věž byla dokončena roku 1752. Je vysoká téměř čtyřicet metrů a nahoru vede 215 schodů. Uvnitř najdete také expozici, která nese název Starší byt věžníka s černou kuchyní. Návštěvník se tak dozví nejen jak černá kuchyně vypadala ale i jak vypadal takový věžníkův byt.  

Malostranská mostecká věž 
Jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu je právě z mostecké věže. Je nejmladší částí Karlova mostu a pochází z 15 století. Na své náklady jí nechal postavit Jiří z Poděbrad a nachází se na malostranském břehu Vltavy. Stavba také sloužila jako sklad nebo požární hláska. Vysoká je 43 a půl metru a až do září mají otevřeno každý den.  

Šlechtovka ve Stromovce 
Do Stromovky jezdíval i Tomáš Garirgue Masaryk a slavil tu třeba i František Palacký. Šlechtova restaurace byla vždy centrem Stromovky. Její začátky jsou ale zahaleny nejasnostmi. Letohrádek pochází z roku 1692 a dlouhou dobu probíhala rekonstrukce. Hotový je barokní sál s grottou. Celá zahradní restaurace se otevře patrně příští rok.  

Žižkovský televizní vysílač 
Nejvyšší pražskou stavbou je právě Žižkovský vysílač. Věž je vysoká 216 metrů a postavili jí mezi lety 1985 a 1992. Roku 2012 prodělala ale velkou rekonstrukci a dodnes se můžete kochat nevšedním stylem a designem. Díky ní navíc budete mít nejlepší výhled na Prahu. Za dobrého počasí můžete vidět až 100 km daleko. Vyzkoušet si můžete také interaktivní zábavu a podívat se na videa nejen o Praze.