MENU

SENIORSKÁ OBÁLKA POMÁHÁ TŘI ROKY. NOVĚ JI STRČÍTE DO KAPSY

SENIORSKÁ OBÁLKA POMÁHÁ TŘI ROKY. NOVĚ JI STRČÍTE DO KAPSY

Seniorská obálka pomáhá nejen seniorům v situacích ohrožení zdraví nebo života v jejich domácím prostředí. Tento projekt funguje tři roky. Nově je možné využít kapesní formu tiskopisu a mít ji tak stále při ruce. Obě obálky jsou aktuálně navíc vybaveny informacemi o očkování majitele. V případě potřeby pomůže složkám IZS urychlit záchranu života.

 

Seniorská obálka je tiskopis určený především seniorům. Jejím smyslem je, aby se posádka záchranné služby, která přijede na místo, rychleji dostala k aktuálním informacím o zdravotním stavu pacienta. To usnadní poskytnutí přednemocniční neodkladné péče. Seniorská obálka se za tři roky rozšířila po celé České republice a na oblibě stále získává. Lidé ji umisťují ve svých domovech na vnitřní stranu vchodových dveří či na dvířka lednice. Mini verze obálky se díky rozměrům necelých 8×10 centimetrů vejde do peněženky či kapsy. Senior, ale také například člověk se zdravotním postižením či omezením, ji tak může mít neustále při sobě. Navíc přibyla kolonka pro očkování, což je velmi užitečné.

 

„Ve chvíli, kdy záchranáři přijedou k pacientovi, může být komunikace s ním, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, obtížná. Seniorská obálka ušetří zdravotníkům řadu otázek a usnadní zákrok na místě“, prozradila tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

 

Kam pro obálku?

Seniorské obálky mohou zájemci dostat na svém krajském, městském či obecním úřadě, u poskytovatelů sociálních a zdravotnických služeb, v knihovnách a seniorských klubech. Tiskopisy mohou také vyhledat na webových stránkách seniorivkrajich.mpsv.cz, v souborech ke stažení. Tam najdou i pokyny k vyplnění a užívání. U kapesní verze obálky se doporučuje tisk na tvrdší papír.

 

Foto: ZZS JMK