10:00 - 13:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Slunce dál svítí

Slunce dál svítí

Španělský král Karel I. prohlásil před mnoha staletími, že vládne říši, nad kterou slunce nezapadá. V případě Blaníku je to podobné. Od začátku našeho vysílání máme ve znaku sluníčko, které nám stejně jako naše písničky už čtvrtstoletí pomáhá zlepšovat náladu našich posluchačů. A je jasné, že ani v příštích letech na tom nehodláme nic měnit. Potvrzuje to i název naší zbrusu nové písničky, kterou jsme si společně s mnoha skvělými zpěváky a zpěvačkami nadělili k našemu jubileu. Jmenuje se „Slunce dál svítí“ a je to nový hudební dárek celé naší blanické rodině. „Autorem písničky jsou Jan Vávra a Matouš Zvonař. Prvně jmenovaný má na svém kontě kromě jiných i úspěšný hit Za 100 let, který vznikl při příležitosti oslav sta let od vzniku naší samostatné republiky, “ prozradil programový ředitel Rádia Blaník Daniel Rumpík. V nové blanické písničce se objevuje řada oblíbených interpretů, kteří samozřejmě pravidelně zní také z éteru Rádia Blaník. Jmenovitě jde o Tomáše Kluse, Xindla X, Igora Timka ze skupiny No Name,  Terezu Maškovou, Olgu Lounovou, Jindru Poláka ze skupiny Jelen,  Kateřinu Marii Tichou a také Petra Koláře. Ten si jako jediný z této sestavy zazpíval v zatím poslední speciální blanické písničce, která vznikla před deseti lety. „To jsem nečekal a posluchači to asi také nečekali, že jako jediný interpret se v takové společné písničce objevuji podruhé, “ řekl nám přímo Petr Kolář v našem nedělním rozhovoru.

Premiéra písničky Slunce dál svítí proběhne v úterý 14. května ve vysílání Rádia Blaník a zazní samozřejmě také na Konopišti, kde si ji zazpívá i celý blanický tým. Zároveň vzniká originální videoklip, kde se objeví jak záběry z nahrávání, tak i obrázky z vyprodaného koncertu na Konopišti.

Zazpívejte si písničku spolu s námi u rádia a nebo přímo 25. května na Konopišti.

Budete s námi 25. května na Konopišti? Pojďte si tam s námi písničku zazpívat. A abyste se ji mohli naučit, přinášíme vám její text. Těšíme se na vás!

SLUNCE DÁL SVÍTÍ

Znám místo

kde úsměvem se nešetří

a plní se tam přání

tam najdeš závětří

 

Tohle místo

je všude kolem nás

stačí se jen naladit

a poslouchat ten hlas

 

jak zpívá

a rozjasňuje den

od rána

až dokud neusnem

 

REF

Slunce dál nám svítí

nad krajinou

a každý slyší

písničku svou 

 

pro všechny chvíle

cesty i cíle

v nás dál

zůstanou

 

V2

Jsme spolu

už nějakejch pár let

a s tebou je ten svět

tak nějak hezčí

 

kdo by řek

že může to tak letět

kde jsme byli a kde jsme teď

a pořád nás to těší

 

jak zpívá / jak hraje

a rozjasňuje den

od rána

až dokud neusnem

 

REF

Slunce dál nám svítí

nad krajinou

a každý slyší

písničku svou 

 

pro všechny chvíle

cesty i cíle

v nás dál

zůstanou

 

BRIDGE

i když mraky náhodou

naše nebe zakryjou

nikdy nemusíš se bát

stačí poslouchat

 

REF

Slunce dál nám svítí

nad krajinou

a každý slyší

písničku svou 

 

pro všechny chvíle

cesty i cíle

v nás dál

zůstanou