MENU

SRDCE PLNÍ POMALOVANÉ KAMÍNKY, DĚKUJEME LIDEM Z PRVNÍ LINIE

SRDCE PLNÍ POMALOVANÉ KAMÍNKY, DĚKUJEME LIDEM Z PRVNÍ LINIE

Symbol srdce se stále častěji objevuje v souvislosti s podporou lidí v první linii. Nyní jedno najdete na Zelném trhu v Brně. V místě nad kašnou Parnas jej dobrovolníci namalovali na zem. Do šestadvacátého března do něj mohou lidé pokládat akrylovými barvami pomalované kamínky. 

 

Původně iniciátoři projektu zamýšleli srdce vytvořit na zemi před nemocnicemi, nakonec ale zvolili jejich umístění v centrech měst. Barevné kamínky mohou lidé nosit na Zelný trh v Brně, ale i na bučovické náměstí Svobody. Projekt se může dál rozrůstat napříč Českou republikou. Na výzvu již reagovaly například jihomoravské Těšany nebo Sokolov. Zapojit se můžete i vy. Postup je jednoduchý. Stačí najít jakýkoliv kamínek, nemusí jít jen o oblázek, umýt jej, vydezinfikovat, vysušit a následně na něj akrylovými barvami namalovat obrázek nebo vzkaz.

 

Akce v Brně potrvá do 26. března. „Část kamínků chceme po skončení akce rozvést před nemocnice, očkovací centra a ambulance. Zbytek kamínků se vrátí mezi lidi, aby jim dělaly radost, a to v rámci akce putovních kamínků“, uvedla iniciátorka projektu Srdce z kamínků Pavlína Pindiaková. 

Putovní kamínky pro radost

Projekt kamínkových srdcí navazuje na myšlenku putovních kamínků pro štěstí. Ideou těchto kamínků je rozzářit lidem současnou situaci. Lidé zapojení do této akce vrací namalované kamínky do přírody, kde je nacházejí kolemjdoucí. Na zadní stranu kamínku je možné napsat adresu, a nález kamínku pak sdílet na sociální síti.

  

Foto: se souhlasem pořadatelů akce Srdce z kamínků