Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Vydejte se parním vlakem Českým rájem

Vydejte se parním vlakem Českým rájem

Během prázdninového období vyjede opět do Českého ráje parní vlak v čele s lokomotivou řady 310.0134 "LITOVEL" z roku 1913. Tato tradiční prázdninová nabídka Klubu přátel železnic Českého ráje, z.s. Turnov již patří několik let k prázdninové turistické nabídce.

Součástí historického vlaku je železniční vůz, který byl jako první upraven pro divadelní představení. Turnovský loutkový soubor Na Židli zahraje pro děti  během pobytu vlaku v Turnově a Rovensku pod Troskami pohádku Červená Karkulka.  V soupravě je řazen i vůz s prodejem suvenýru a drobného občerstvení.

Rychlost parní mašinky je max. 40 km/hod., nicméně to je tak asi poslední věc, kterou cestující během jízdy řeší. Pokud váháte, jakou trať si zvolit, tak určitě doporučujeme tu do Semil. Jízda šesti tunely v neosvětleném voze s poletujícími jiskrami z komína za oknem vlaku, je opravdu nezapomenutelný zážitek pro vás i vaše děti. Určitě si nezapomeňte kapesníky na vytírání sazí z očí. Občas prostě neodoláte a vykloníte se z okna, abyste se pokochali tou jedoucí nádherou.

Připravte se na to, že celou cestu vám budou mávat lidé, kteří se při spatření parního vláčku zastaví a budou s úsměvem hledět vaším směrem. Hledět minimálně do té doby než vláček zmizí a zbude po něm jen pomalu se rozplývající kouř s nezaměnitelnou vůní parního vlaku.

Podrobnější informace na jdete na www.vlakemrajem.cz