MENU

Vyměňte dnes psa za kytku

Vyměňte dnes psa za kytku

Na pondělí  27. července připadá Mezinárodní den procházky s pokojovými rostlinami. Potkat v tento den v parku někoho s květináčem v ruce nemusí být neobvyklé.

Procházka s pokojovou kytkou může být docela příjemná a užitečná pro obě strany. Vy se projdete, nadýcháte čerstvého vzduchu a protáhnete si tělo, zároveň tak prospějete i své květině. Rostliny totiž vnímají své okolí a procházka parkem pro ně může být po letech strávených na poličce nebo okenním parapetu něco jako wellness.

Propagátoři Mezinárodního dne procházky s pokojovými rostlinami dokonce tvrdí, že si se svou květinou vytvoříte větší pouto a třeba si užijete i nějakou srandu. Určitě potkáte řadu lidí, kteří se s vámi budou chtít dát do řeči, podobně jako když se potkají pejskaři a chvíli na procházce klábosí.

Přijde vám tento svátek ujetý? Tak to se můžete těšit na další. Třeba na 8. srpen připadá Den dávání cuket na verandy sousedů, poté 18. srpna Den špatné poezie, 9. září Den podivínů a nebo 12. října Mezinrádní den frustrovaného řvaní.

Text: Jirka Svoboda