Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Vyrobte dětem adventní kalendář

Vyrobte dětem adventní kalendář

Začátek Adventu mají nejenom děti spojený s odpočítáváním dní, které zbývají do vánočních svátků. Čekání na Ježíška jim můžete zpříjemnit adventním kalendářem. Nemusíte nutně kupovat v supermarketu ten nejlacinější s nekvalitní čokoládou. Můžete jim ho poměrně snadno vyrobit. Při jeho tvorbě se pobavíte a budete překvapeni, co všechno s fantazií dokážete.

Velmi snadná je tvorba kalendáře z malých pytlíčků. Buď použijete nějaké doma uschované, a nebo můžete malé sáčky ušít ze zbytků látky. Záleží na vašich možnostech i schopnostech. Hotové pytlíčky naplňte drobnými sladkostmi nebo jinými drobnostmi. Použít můžete třeba skleněnky, figurky do stavebnic, gumičky do vlasů, malé brože a podobně. Hotové pytlíčky fixem očíslujte od jedničky do čtyřiadvacítky. Můžete je buď jen tak naskládat do košíčku nebo jiné nádoby, ale lepší bude je navázat na šňůru, kterou dětem zavěsíte v pokojíčku. Každý den si pak jeden pytlíček sundá a objeví v něm malé překvapení.

Stejně tak lze využít malé krabičky, případně si je můžete vyrobit z ruliček od toaletního papíru. Zdatnější pekařky se mohou pustit do pečení perníkového kalendáře a podobně. Fantazii se meze nekladou.

Uvidíte, že vlastnoručně vyrobený adventní kalendář vaše děti potěší a dost možná z něj budou mít větší radost než z toho kupovaného.

Text: Jirka Svoboda

advent-calendar-11430_1920