Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
MENU

Vzniká nová běžecká tradice

Vzniká nová běžecká tradice

V obci Teplýšovice v okrese Benešov vzniká nová tradice. Parta nadšenců chystá Teplýšovický běh, který protáhne místní i přespolní, ale akce také přispěje k obnově kůrovcem poničených lesů v regionu. 

Organizátoři chtějí aktivně přispět do dění nejen v obci, ale i v blízkém okolí. Účastníkům chce ukázat krásné výhledy, které poskytují okolní kopce, lesy, rybníky, a především dominantu regionu, kterou je rozhledna Špulka

Každý účastník běhu si bude moci vybrat trasu podle svých schopností. V nabídce je například 12 km běh s úžasným výhledem přes rozhlednu Špulka nebo 5 km běh přes lesy na úpatí kopce „Březák“.  Nezapomíná se ani na ty nejmenší. Jim bude k dispozici 600m krátký běh, který mohou absolvovat i s rodiči.

Na první ročník Teplýšovického běhu je možné se registrovat už nyní. Řazení do kategorií se řídí striktně rokem narození. Do dětského přespolního běhu se přihlašují děti narozené v roce 2010 nebo mladší. Závod musí absolvovat v doprovodu alespoň jednoho dospělého. Rodiny (2dospělí + jedno či více dětí) mají slevu 25% 

Závod se koná 13.9.2020. Teplýšovický běh poslouží i dobré věci. Organizátoři se rozhodli použít 150 Kč z každého startovného na nákup nových stromků. Spojíte tak příjemné s užitečným.

Více informací zjistíte na webu https://www.teplysovickybeh.cz/

Na videu najdete rozhovor s pořadatelem Teplýšovického běhu Břetislavem Sciskalou. V rozhovoru se dozvíte, proč a jak se Teplýšovický běh zrodil, jaké tratě si pro běžce připravili a co znamená motto běhu "Během pomůžeš".