Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
MENU

Zámek Štiřín zve do hotelu i parku

Zámek Štiřín zve do hotelu i parku

Pouhých 25 km jihovýchodně od centra Prahy najdeme překrásný barokní zámek Štiřín. Jedná se o exkluzivní romantické místo, obklopené několika rybníky a ohromným zámeckým parkem v anglickém stylu.

Štiřín není volně přístupný, jako památka, ale slouží jako wellness hotel, který nabízí opravdu široké spektrum hotelových služeb a řadu množností sportovního a kulturního vyžití, relaxace a odpočinku. Zároveň je skvělým místem pro pořádání konferencí, kongresů, školení, firemních akcí nebo koncertů.

V druhé polovině 18. století vznikl v areálu zámku velký dvanáctihektarový park se skleníkem. V současné době se řadí mezi významné historické zahrady a parky v České republice. Najdeme v něm přes 5000 keřů a desítky jehličnatých a listnatých stromů a další dřeviny desítek druhů a odrůd. Součástí parku je i golfové hřiště.

Od dubna do listopadu je možné volně využít tzv. Relax park, který najdeme mimo golfové hřiště. Nabízí možnost procházek nebo pikniků. Piknikový koš je možné si rezervovat na zámecké recepci.

Nabídku koncertů naleznete ve fotogalerii níže. Vice informací na www.stirin.cz

Text: Jirka Svoboda