Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 06:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Katka Pallayová

Katka Pallayová

První vysílání na BLANÍKU – kdy to bylo a co se ti při vzpomínce vybaví?
Léto 2006. Nervozita, s kterou jsem usedla k večernímu vysílání zmizela během prvních deseti minut. Posluchači mi napsali do studia milé zprávy a velmi hezky mě přivítali.

Jakou českou písničku z BLANÍKU máš nejradši?
Mám vybrat jen jednu? No dobře… Píseň Karla Svobody, s textem Karla Šípa a hlasem Karla Gotta Žít. Je to spojení tří geniálních tvůrců a umělců. Když ji slyším, čas se zastaví. Je to takové „štronzo“. Přestanu dělat co dělám, jen poslouchám a hltám každé slovo v té působivé hudbě.

Tvůj nejoblíbenější český film?
Musíme si pomáhat. Režisér Jan Hřebejk společně s Petrem Jarchovským skvěle vystihli, že věci nemusí být takové, jak se na první pohled jeví a lidi nemůžeme dělit na hodné a zlé. Ze strachu se může i hodný člověk zachovat zbaběle a prospěchář hrdinsky. A že v těch nejtěžších chvílích drží Češi spolu a umí si pomáhat.

Kterou knížku by jsi si vzal(-a) na dlouhou dovolenou?
Čisté radosti mého života od Jana Šmída. Opravdové pohlazení po duši.

Co děláš nejradši, když zrovna nevysíláš?
Věnuji se dětem, sportuji, maluji, hraji na klavír a čtu.

Kam bys posluchače pozvala na výlet?
K rozhledně Špulka na Benešovsku. Dojde se po ní po Ptačí stezce, děti cestou plní zajímavé úkoly. No a výhled z rozhledny na Benešovsko a Posázaví je dechberoucí.

A co nejoblíbenější jídlo?
Kachna s knedlíky, se zelím a pečenými jablky. A pivko. 

Pivo nebo víno?
Pivo. Točené, akorát chlazené.

Káva nebo čaj?
Čaj. Zelený s medem.

Co se ti vybaví, když se řekne Konopiště?
Velké setkání lidí na překrásném místě přírodního divadla na Konopišti, kteří si společně s BLANÍKEM přijedou zazpívat oblíbené písničky a prožít skvělé odpoledne. Při oslavách narozenin Rádia BLANÍK dochází ke zvláštnímu souznění všech účastníků. Včetně vystupujících umělců, kteří se většinou shodují, že něco takového se dá prožít jen na těchto koncertech.