Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

ZA TŘI ČESKÉ ZA SLUNÍČKEM!

   

Zima se k nám opět vrátila, vy si můžete ale už nyní zařídit parádní letní dovolenou! 

Nalaďte si Blaník a poleťte s námi na Kapverdy! 

Máme pro vás celkem tři luxusní zájezdy pro dvě osoby od cestovní kanceláře Blue Style. 

Užijte si nádherné pláže, čistý nekonečný oceán, navíc s ubytováním ve 4hvězdičkovém hotelu s All Inclusive! 

To vše samozřejmě zcela zdarma! 

 

Kapverdy vám toho ale nabízí mnohem víc… 

… můžete šnorchlovat, pozorovat želvy nebo žraloky citronové ve žraločí zátoce, anebo poznávat přírodní krásy ostrova na čtyřkolce. 

Naše hra probíhá až do pátku 10. února 2023 a její pravidla jsou velice jednoduchá. 

Hledejte hned po sobě tři různé písničky od stejného interpreta, které zazní bez jakéhokoli přerušení… 

Jakmile dozní třetí z nich, zavolejte do studia na 800 109 109. 

Když budete první, vyhráváte luxusní zájezd pro dva na Kapverdy! 

 

Za tři české za sluníčkem… 

… a na Kapverdy jedině s CK Blue Style!

 

 

 

 

Kapverdy rovná se Blue Style 

 

Poloha 

Ostrov Sal je součástí kapverdského souostroví, které leží v Atlantském oceánu u západního pobřeží Afriky. Tvoří je 10 velkých a 5 menších ostrovů. Teploty se zde jak v létě, tak i zimě pohybují kolem 25 až 29 °C.

Sal je proslulý svými opravdu širokými a prostornými plážemi s jemným pískem a průzračným oceánem, který má ale překvapivě příjemnou teplotu kolem 22 °C. Atraktivní je také dostupnost ostrova, na Sal se dostanete přímým letem z Prahy už za 7 hodin, “ říká obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. 

 

Co musíte vidět aneb tipy na výlety 

Solný důl Pedra de lume se solným jezerem Salinas. „Zdejší jezero je ještě několikanásobně slanější než Mrtvé moře a díky hustotě vody se tady prakticky nemůžete potopit. V podstatě se dá říct, že jen tak sedíte nebo ležíte na hladině. A stejně jako Mrtvé moře, tak i jezero Salinas má léčivé účinky. Pomáhá na ekzémy a další kožní problémy, “ říká Lenka Pátek.

Mezi oblíbená výletní místa patří zátoka Buracona. Těšit se zde můžete nejen na ohromné vlny tříštící se s rachotem o ostrá skaliska, ale i na tzv. Modré oko. To se objevuje na hladině jezírka, které obklopuje lávová jeskyně. A to vždy kolem poledne, kdy sluneční paprsky ozáří písčité dno jeskyně, propojené s oceánem, čímž vytváří úžasný modrý odraz. 

 

Adrenalin 

Na ostrově panují také ideální podmínky pro vodní sporty jako je windsurfing nebo kitesurfing. Prohánět se po vlnách můžou i začátečníci, kterým budou ruce zkušení instruktoři. 

Zážitkem je také jízda na buggynách,  kdy dostanete speciální úbor hodný automobilových závodníků. A samozřejmě helmu a brýle. Pak se vydáte na jízdu po písečných dunách trvající kolem 2 hodin. Cestou na vás čeká několik zastávek, během kterých se budete kochat pohledem na nekonečný oceán, písečný duny a na závěr uvidíte i úžasný západ slunce. 

 

Pro dobrodruhy 

Dalším zajímavým místem na ostrově Sal je žraločí zátoka. Jedná se o jediné místo na pobřeží ostrova, kde je díky vulkanickému podloží teplejší voda a díky tomu se zde shromažďují hejna malých žraloků citronových. „Pro člověka ale nepředstavují žádnou hrozbu. Odvážnější cestovatelé tak mohou do vody vstoupit a mít tato stvoření doslova na dosah ruky, “ uklidňuje Lenka Pátek. 

 

Gastro 

Základem kuchyně jsou ryby a mořské plody. Můžete si dát výborný tatarák z tuňáka, krevety či langustu.

Národním pokrmem všech ostrovů Kapverd je tvz. cachupa, což je obdoba našeho guláše. Akorát na Salu do něj dávají sladké brambory, dýni, rajčata, zelí, koření a kukuřičnou kaši. Součástí je i maso, a to hovězí, vepřové nebo ryba. Jako dezert ochutnejte karamelový puding, banánové placky filhoses de banana nebo exotické ovoce papáju. 

 

Noční život 

Na celém ostrově ale oceníte i zdejší atmosféru. Místní se totiž řídí heslem, , No stress“, nikam nespěchají a užívají si života. A nejvíce právě večer, kdy rádi tančí v místních barech např. národní tanec funaná a kroutí boky jako nikdo jiný, mají tanec v krvi.

 

Tradiční nápoje Kapverdských ostrovů

Pálenka Grogue s 50 % alkoholu - ‍pálenka z cukrové třtiny, zvaná grogue, nemá s naším grogem nic společného. Kapverdský grogue chutí připomíná silný rum.

Místní pivo se jmenuje Strela a chutí připomíná český světlý ležák.

Dalším tradičním nápojem je Pontche, jeho základem je právě místní pálenka Grogue smíchaná s medem Jde o sladký likér, který se podobá naší medovině. 

 

Doporučení na hotely 

„Skvělé zázemí vám poskytne nový moderní hotel Halos casa Resort ležící přímo u vyhlášené pláže Santa Maria, dokonce mu část z ní patří. Díky tomuto soukromému úseku se o místa na pláži dělíte jen s hotelovými hosty a nikoli s místními. Nechybí tu ani zázemí pro vodní sporty, “ říká Lenka Pátek z CK Blue Style.

   Pravidla soutěže