MENU

MEZINÁRODNÍ DEN PIKNIKŮ

Lifestyle
MEZINÁRODNÍ DEN PIKNIKŮ

Tento den připadá na 18.června. oslavit ho můžete s rodinou nebo přáteli pod širým nebem. Vychutnat si jídlo můžete tak trochu jinak, pod širým nebem. Co si můžeme vzít s sebou?

 

Mezi základní vybavení patří proutěný piknikový koš, který může být nahrazený piknikovou chladící taškou nebo batohem. Nesmíte zapomenout na piknikovou deku, která by ideálně měla mít ochrannou spodní vrstvu. Součástí výbavy by mělo být nádobí, příbory, skleničky nebo také ubrousky. Na piknik se zpravidla připravují předem jídla, se kterými už není potřeba nic dalšího dělat. Zejména to bývají různé plněné bagety, ovocné saláty, čerstvá, omytá a předem nakrájená zelenina, koláčky, nebo klidně i smažené miniřízečky.

 

Kde se vlastně piknik vzal? Slovo pochází z francouzského výrazu pique-nique. Používal se jako označení skupinky osob, které večeřely v restauraci a přinesly si vlastní víno.  Nejdřív měl piknik úplně jiný význam. Pikniky byly až do Velké francouzské revoluce v roce 1789 výsadou aristokratických vrstev. Šlo o velké společenské akce, které se konaly výhradně uvnitř. Velká francouzská revoluce nepřímo odstartovala i revoluci piknikovou. Mnoho aristokratů se rozprchlo do celého světa a snažili se udržet navyklý způsob života, a to včetně pikniků.

 

 

Autor článku:
Ivanna Balkovska, redaktorka, zprávařka, redaktorka webu
Rádio Blaník je takové rodinné rádio. Hrajeme české písničky, které dělají lidem radost. Na web přinášíme různé zajímavosti, a hlavně užitečné informace. Právě to má pro mě velký smysl. 

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Jako za mlada
OLYMPIC
Jako za mlada - OLYMPIC
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Obyčejný příběh
MICHAL DAVID
Obyčejný příběh - MICHAL DAVID
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
(I Can't Get No) Satisfaction
ROLLING STONES
(I Can't Get No) Satisfaction - ROLLING STONES
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.