MENU

Péče o bazén

Dobré rady do zahrady
Péče o bazén

Krásný dobrý den, koupací sezóna je na spadnutí. Řada lidí si na zahradu pořizuje bazén, aby v letních, horkých měsících měli možnost se zvlažit a děti, aby se pořádně vyřádily. Pokud si bazén pořídíte, čeká vás nejen koupání, ale také péče o vodu v bazénu. A je dobré počítat s tím, že se voda může v bazénu zkazit. Dnes si povíme, co v takovém případě dělat. Důležitá je prevence. Pravidelná péče a údržba jsou klíčem k tomu, abyste zelené vodě předešli. 

Pravidelně, alespoň 1x týdně,  kontrolujte hodnotu pH vody a podle potřeby ji upravujte do ideálního rozpětí 6,8-7,2 pH. Minimálně 1x týdně změřte i obsah volného chloru ve vodě. Měl by se pohybovat mezi 0,5-1,5 mg/l. Podle naměřených hodnot chlor dávkujte.  

Jednou týdně věnujte čas mechanickému čištění bazénu. Důkladně vykartáčujte stěny i dno a odstraňte případné nečistoty. Filtry čistěte a proplachujte v intervalu doporučeném výrobcem filtračního zařízení. Když se ale i tak stane, že vám voda zezelená - třeba proto, že jste byli pár dnů pryč a o bazén se nemohli postarat - nezoufejte. Po přeměření PH udělejte šokovou dezinfekci chlorem. Pomocí speciálního kartáče na bazény mechanicky odstraňte řasy, které ulpívají na stěnách a na dně bazénu. Kartáčování provádějte důkladně, abyste odstranili veškeré řasy a zabránili jejich dalšímu uvolňování do vody. Poté použijte vločkovač. A nakonec pořádně filtrujte. Filtrační program nechte jet několikrát za sebou. Filtr v průběhu kontrolujte a čistěte.  Zítra probereme bazénové solinátory.

Všechny díly pořadu Dobré rady do zahrady si poslechněte zde.

 

 

Autor článku:
Ivanna Balkovska, redaktorka, zprávařka, redaktorka webu
Rádio Blaník je takové rodinné rádio. Hrajeme české písničky, které dělají lidem radost. Na web přinášíme různé zajímavosti, a hlavně užitečné informace. Právě to má pro mě velký smysl. 

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Láska tě spoutá
PETR MUK
Láska tě spoutá - PETR MUK
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Píseň kovbojská
MICHAL HRŮZA & LENKA DUSILOVÁ
Píseň kovbojská - MICHAL HRŮZA & LENKA DUSILOVÁ
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
No Woman No Cry
BONEY M
No Woman No Cry - BONEY M
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.