Na Blaníku máme pro vás spoustu dobrých rad a zajímavých tipů...
Ty totiž v zimě dost často trápí plíseň v květináči. Existuje hned několik druhů plísní a každá má jinou příčinu vzniku. Poradíme jak preventivně rostliny ochránit, jak se případné plísně zbavit, a jak si vyrobit domácí postřik proti plísni.
Zima sice ještě neskončila, my se ale v našich dobrých radách budeme bavit o tom, co dát letos do truhlíků na okno, balkon nebo terasu. I v zahradničení existují trendy a pro letošní rok je to louka v truhlíku. Probereme co zasadit.
V nedělním díle si představíme domácí čističku vzduchu. Nebude to ale žádný přístroj. Povídat si budeme o Ledviníku. Je to kapradina, kterou NASA zařadila mezi deset rostlin, které jsou nejlepší čističkou vzduchu. Jak Ledviník pěstovat? Povíme si v dnešním díle.
V sobotním díle se vypravíme na zahradu a budeme pracovat s hašeným vápnem. Je totiž ideální čas na to, abychom ošetřily kmeny a větvě ovocných stromů a ochránily je před výkyvy počasí.
Den před štědrým dnem, přineseme rady o tom, jak se postarat o vánoční stromeček v květináči. Pokud totiž chceme, aby stromeček Vánoce u nás doma přežil, musíme dodržet pár důležitých pokynů.
V dnešním díle si povíme jak správně přikrmovat ptáky v zimních měsících. Kdy je to vhodné a kdy to není nutné? Vše má svá pravidla. I to, jak se starat o krmítka a co do nich dávat a co rozhodně ne.
V dnešním díle si představíme Cesmínu. Tahle vánoční kráska může zdobit naši zahradu dokonce až 300 let! Jak o ní pečovat, co potřebuje? Prozradíme na třetí adventní neděli.
Dnes si povíme, čím nahradit v kuchyni pečící papír. Ono se totiž může lehce stát, že nám dojde nebo že ho zapomeneme koupit. A cukroví teď pečou snad úplně všichni. Probereme různé varianty - i jejich výhody a nevýhody..
O druhé adventní neděli si budeme povídat o jmelí. Kde se vzalo? Jaká je jeho historie a skutečně nosí štěstí? Kam jej zavěsit a má léčivé účinky?
V dnešním díle si budeme povídat o pokojovce - Zamiokulkasu.