Slavíme! Na Letních hrách v Paříži Česká republika získala první medaile

Lifestyle
Zdroj fotografie: Instagram Kateřiny Siniakové
Fantastický úspěch v tenisu
Český tenis slaví dnes první úspěch na Letních hrách v Paříži. Náš tenisový pár Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč získal nejcennější medaili po dramatickém turnaji ve finále smíšené čtyřhry. Po prvním vítězném rychlém setu české dvojice se situace ve druhém setu obrátila a čínská dvojice  Čang Č'-čen, Wang Sin-jü na sety vyrovnala. V následujícím tiebreaku se jako silnější pár nakonec ukázala česká dvojice a vybojovala již druhou cennou medaili na Letních hrách v Paříži. Zlatou!

Další medaili může získat už zítra tenisová dvojice Tomáš Macháč a Adam Pavlásek. Tenisté si zahrají o bronzové olympijské medaile proti americkému páru Taylor Fritz a Tommy Paul.

Nečekaný triumf českých kordistů
Čeští šermíři Jiří Beran,  Jakub Jurka,  Martin Rubeš a Michal Čupr dosáhli v soutěži družstev senzačního úspěchu. Po napínavém souboji porazili favorizované Francouze a získali bronzovou medaili. Tento úspěch je o to cennější,  že navazuje na individuální bronz Alexandra Choupenitche z předchozích her. Zlaté medaile si po dramatickém finále s Japonskem odvezli Maďaři.