MENU

KDO CHYTIL LEGENDÁRNÍ VRŠOVICKÝ DLOUBÁK

Nedělní návštěva
KDO CHYTIL LEGENDÁRNÍ VRŠOVICKÝ DLOUBÁK

Naším nedělním hostem byl minulý týden Antonín Panenka. Bývalý československý fotbalista a reprezentant, mistr Evropy z Jugoslávie z roku 1976. 

S moderátorem Jirkou se bavili také o slavném „vršovickém dloubáku“, kdy ve finále Mistrovství Evropy při penaltovém rozstřelu právě Antonín Panenka takovým způsobem rozhodl o vítězství na šampionátu v roce 1976. Více se dočtete zde.

Penaltu po roce 1976 nekopal vždy stylem "Vršovický dloubák", ale celkově za život to má spočítáno, že jej v zápasech použil celkem 30x.

„Já jsem jich kopl za tu kariéru kolem třiceti. V různých soutěžích, v přátelských utkáních, v Československý lize, v Rakouský lize, v Evropských pohárech, za národní mužstvo, takže to procento úspěšnosti bylo strašně vysoký. Z těch třiceti byla 29 branka.“

29x mu to vyšlo, ale jednou ne. Mimo éter nám prozradil, jak to tehdy vlastně bylo.

Chytil, chytil. To bylo, to bylo ještě v začátcích, když jsem to teprve. Byli jsme s Vojenkou na letním soustředění někde za Plzní. Tam ve Vodňanech, nebo alespoň myslím, že to byly Vodňany, se na mě valil balón. Před zápasem strašně pršelo a na hřišti byla kaluž. Brankář, který se měl postavit proti tomu, nechtěl skočit do té vody. Tak tam zůstal stát a balón hezky chytil. Ale byl to úplně bezvýznamný zápas, takže to nemělo velký dopad."

Děkujeme Antonínu Panenkovi za zajímavý rozhovor a za sdílení jeho nezapomenutelných vzpomínek. Na dalšího hosta se v éteru Blaníku můžete těšit opět v neděli!

 

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Hory
O5 & RADEČEK
Hory - O5 & RADEČEK
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Krásná a hloupá
PETRA ČERNOCKÁ
Krásná a hloupá - PETRA ČERNOCKÁ
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Jsem prý blázen jen
JIŘÍ SCHELINGER
Jsem prý blázen jen - JIŘÍ SCHELINGER
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.