MENU

Vidět a být viděn: v mlze jde o život

Zajímavosti
Vidět a být viděn: v mlze jde o život
Zdroj fotografie: gabort71, Getty Images Pro / Canva

S příchodem podzimu a zkracujícími se dny přibývá nehod způsobených špatnou viditelností. Policisté proto po celé republice kontrolují, jak jsou účastníci silničního provozu vidět – ať už jde o chodce, cyklisty nebo řidiče.

Chodci a cyklisté patří k těm nejzranitelnějším. V mlze, dešti nebo za šera je snadno přehlédne i pozorný řidič. Stačí ale málo – reflexní páska, vesta nebo přívěsek mohou včas upozornit na jejich pohyb a zabránit neštěstí. Policie připomíná, že reflexní prvky nejsou jen povinností mimo obec, ale především ochranou pro každého, kdo se po silnici pohybuje.

Mlhovky nejsou ozdoba

Základ bezpečné jízdy tvoří správné používání světel. Řada motoristů však stále neví, kdy mlhovky zapínat. Zadní světla do mlhy jsou povinná při hustém dešti, sněžení nebo mlze, aby vozidlo bylo dobře viditelné zezadu. Přední mlhovky pomáhají prosvítit cestu, jejich použití je ale dobrovolné. Policisté zároveň upozorňují, že mlhovky mohou silně oslňovat, a proto se mají vypínat například při stání v koloně.

Nezapomeňte na vestu

Technická závada nebo nehoda může potkat každého. Pokud je nutné vystoupit z vozu, reflexní vesta je povinná výbava – a měla by být vždy po ruce, ne až v kufru. Policisté doporučují mít v autě i několik vest navíc pro spolujezdce.

Autor článku:
Ivanna Balkovska - redaktorka webu
Rádio Blaník je takové rodinné rádio. Hrajeme české písničky, které dělají lidem radost. Na web přinášíme různé zajímavosti i užitečné informace. Právě to má pro mě velký smysl. 

Další stanice Rádia Blaník

LIVE
ČESKÝ BLANÍK
České písničky, které máte rádi
I Love U, Baby
PAVEL VÍTEK
I Love U, Baby - PAVEL VÍTEK
Copyright © 2025 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.