Pergola bez povolení? Poradíme, jak na to – a co vám pomůže postavit ji svépomocí
.webp?ts=)
Dnes reaguji na dotaz posluchače Pavla, který potřebuje na své zahradě postavit pergolu. Otázkou je, zda na takovou stavbu potřebuje stavební povolení. Možná je to téma i pro vás.
Pokud pergola nepřesáhne zastavěnou plochu 25 metrů čtverečních a výšku 5 metrů, stavební povolení není nutné. V případě, že se pergola staví na pozemku rodinného domu nebo rekreačního objektu a má stát blízko hranice pozemku, je potřeba souhlas sousedů.
Pan Pavel bude pergolu stavět sám – zkrátka zlaté české ručičky. Stavba svépomocí má u nás dlouhou tradici. Vše potřebné, a to i pro zděnou stavbu, pořídíte v Hechtu.
Možná vás to překvapí, ale Hecht není jen specialista na zahradu a dílnu, jak mi potvrdil Jan Libánský, specialista marketingu ve společnosti Hecht:
„To určitě – můžete u nás najít základní techniku a stroje pro svépomocnou stavbu. Když začnu přípravou pozemku, třeba na základy pergoly, najdete u nás vibrační desky a pěchy, pro převoz materiálu – cihel, betonu nebo cementu – nabízíme kolové i pásové transportéry. Máme také řezačky betonu, stavební míchačky, kompresory, navijáky i kladky.“
A pokud se rozhodnete pustit do větší stavby a nevíte, co přesně potřebujete, pracovníci v Hechtu vám rádi pomohou.
„Zákazník by měl přijít do prodejny a říct, co má v plánu, jaký má pozemek, zda je dobře přístupný, jak je členitý – a právě prodejní technik mu pomůže vybrat techniku, kterou skutečně potřebuje. Takovou, která bude fungovat efektivně, a nekoupí si něco, co mu nebude stačit nebo co nevyužije.“
Hecht má po celé České republice 51 prodejen – určitě si najdete tu svoji. Více informací najdete na www.hecht.cz.
Tak ať vám váš projekt roste pod rukama!