MENU

MEZINÁRODNÍ DEN KOŤAT

Lifestyle
MEZINÁRODNÍ DEN KOŤAT

Pátek druhého týdne v červenci patří každoročně Mezinárodnímu dni koťat. Tento pohyblivý svátek je věnován nejen oslavě těchto roztomilých a zranitelných tvorečků, ale také zvýšení povědomí o jejich potřebě ochrany a péče.

Den koťat byl založen Colleen Paigeovou, známou rozhlasovou osobností a vášnivou ochránkyní zvířat. Poprvé byl uznán v roce 2015 ve Spojených státech, kde se stal oficiálním svátkem v New Yorku. Od té doby se jeho oslavy rozšířily po celém světě.

Mezinárodní den koťat je skvělou příležitostí k tomu, abychom vyjádřili Lásku ke kočkám. Lidé tento den mohou oslavit různými způsoby. Někdo se rozhodne adoptovat koťátko z místního útulku, čímž nejen získá nového mazlíčka, ale také pomůže snížit počet opuštěných zvířat. Jiní lidé mohou přispět finančně na podporu útulků a záchranných stanic, které se starají o koťata a zajišťují jim potřebnou péči a útěchu.

Tento den také slouží k upozornění na důležitá témata týkající se ochrany koťat. Mnoho koťat se totiž stává oběťmi týrání a opuštění, a mnohá z nich končí v útulcích. 

Nezapomeňte tedy, že dnes je den, kdy můžete oslavit nejen koťata, ale také přispět k jejich lepšímu životu. Ať už se rozhodnete pro adopci, darování nebo jen extra péči svému domácímu mazlíčkovi, každý krok pomáhá v boji za lepší život těchto malých, ale důležitých tvorů.

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Cryin'
AEROSMITH
Cryin' - AEROSMITH
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Hráli jsme kličkovanou
DALIBOR JANDA
Hráli jsme kličkovanou - DALIBOR JANDA
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Zabadak
DAVE DEE, DOZY, BEAKY, MICK & TICH
Zabadak - DAVE DEE, DOZY, BEAKY, MICK & TICH
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.