MENU

SVĚTOVÝ DEN POPULACE

Lifestyle
SVĚTOVÝ DEN POPULACE

Tento den připadá na 11.července. Jeho cílem je zvýšit povědomí o problémech globální populace. Byl ustanoven Radou guvernérů Rozvojového programu OSN v roce 1989. Předcházel mu „Den pěti miliard“, stanovený na 11. července 1987, což je přibližné datum, kdy měla světová populace dosáhnout počtu pěti miliard obyvatel Země.

 

Lidí na Zemi stále přibývá, a právě to přináší i nějaké ty problémy. Přinejmenším jsou to výzvy, kterým lidstvo nikdy v minulosti nemuselo čelit. Za posledních 100 let se populace na Zemi zčtyřnásobila. Více lidí znamená větší spotřebu všeho - jídla, vody, půdy, ropy, kovů a dalších zdrojů. Mnohé z nich jsou neobnovitelné - jejich množství je konečné, a jakmile je jednou spotřebujeme, budeme se muset naučit žít bez nich. Jiné zdroje můžeme nadměrným využíváním poškodit nebo dokonce zničit. Abychom naši planetu zachovali i pro další generace, musíme její zdroje využívat s rozmyslem. Pro takový způsob využívání zdrojů existuje termín - UDRŽITELNÝ ROZVOJ.

 

Udržitelný rozvoj - takový druh rozvoje, který se zároveň snaží odstranit nebo zmírnit negativní projevy dosavadního způsobu vývoje lidské společnosti. Minulý i současný vývoj založený především na ekonomickém růstu se nezvratně podepisuje na podobě a fungování naší planety.

Autor článku:
Ivanna Balkovska, redaktorka, zprávařka, redaktorka webu
Rádio Blaník je takové rodinné rádio. Hrajeme české písničky, které dělají lidem radost. Na web přinášíme různé zajímavosti, a hlavně užitečné informace. Právě to má pro mě velký smysl. 

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Slunce dál svítí
BLANÍK25
Slunce dál svítí - BLANÍK25
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Korálky od Natálky
PETER NAGY
Korálky od Natálky - PETER NAGY
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Hold on Tight
ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA
Hold on Tight - ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.