MENU

Táborákové písničky na Rádiu Blaník:Jiří Schelinger a Holubí dům

Lifestyle
Táborákové písničky na Rádiu Blaník:Jiří Schelinger a Holubí dům
Po celé léto si s Rádiem Blaník užíváme táborákovou pohodu! Od pondělí do čtvrtka vždy v 18:10 hodin vám přinášíme oblíbenou písničku k táboráku, kterou doplňujeme o tematické vstupy. Nezapomeňte si nás naladit.
 

Dnes se ponoříme do nostalgie s legendárním hitem Holubí dům od Jiřího Schelingera. Tato píseň, která zazněla i v populárním filmu Noc na Karlštejně, zní z táborákových ohňů už desítky let a dodnes dokáže vykouzlit tu pravou letní atmosféru.

Jiří Schelinger byl jedním z nejvýraznějších zpěváků československé rockové scény 70. a 80. let minulého století. Jeho charismatický hlas a osobitý styl mu zajistili širokou popularitu a jeho písně se staly hity, které dodnes rezonují v srdcích posluchačů.

Písnička Holubí dům je balada o ztraceném domě a lásce, která se odehrává v údolí plném holubů. Text písně, který napsal Zdeněk Svěrák, je plný poezie a melancholie, a melodie Jaroslava Uhlíře je chytlavá a dojemná. Schelingerův zpěv je v této písni plný emocí a síly a dokáže dokonale vyjádřit pocity stesku a touhy po domově.

Poslechněte si, jak Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř vzpomínali na vznik písničky.

Písnička Holubí dům je neodmyslitelnou součástí táborákové tradice a i dnes patří mezi nejoblíbenější písničky, které se u ohně zpívají. Je to píseň, která dokáže lidi spojit a vyvolat v nich krásné vzpomínky na léto a dětství.

Sedněte si k táboráku, vezměte do ruky kytaru a zazpívejte si s námi Holubí dům.

Přejeme vám krásné letní večery plné táborákové pohody.

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Hory
O5 & RADEČEK
Hory - O5 & RADEČEK
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Touha a pláč
JELEN
Touha a pláč - JELEN
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Baker Street
GERRY RAFFERTY
Baker Street - GERRY RAFFERTY
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.