MENU

GABRIELA GUNČÍKOVÁ: OD SUPERSTAR PO MEZINÁRODNÍ SCÉNU

Nedělní návštěva
GABRIELA GUNČÍKOVÁ: OD SUPERSTAR PO MEZINÁRODNÍ SCÉNU

Na rádiu Blaník jsme měli tu čest přivítat výjimečnou českou zpěvačku Gabrielu Gunčíkovou, která se v posledních letech etablovala nejen na domácí scéně, ale i na mezinárodním poli. Pojďme se spolu podívat na významné okamžiky její kariéry.

Gabriela Gunčíková se narodila 27. června 1993 v Kroměříži a pochází z městečka Kvasice. Po úspěšném absolvování televizní soutěže Česko Slovenská SuperStar v roce 2011, kde se dostala do superfinále a skončila druhá, se rychle stala jednou z významných českých zpěvaček. V roce 2011 byla oceněna jako Objev roku v anketě Český slavík.

Ve finále Superstar stále proti Lukášovi Adamcovi. Slíbíli si, že ten, který vyhraje, dá poraženému ze své výhry 10 tisíc eur. A jak to dopadlo?

Já si myslím mi dal pět. Bylo to takový dobrý začátek. Protože člověk vlastně skončí Superstar a jde zpátky k tomu, co měl. Sice má samozřejmě nějakou slávu a lidé ho znají, ale jde zpátky od nuly. A teprve pak se začne vydělávat. Člověk musí nahrát album a dát všechno dohromady, začít hrát koncerty. Skončilo to někdy v červnu a ten den na to člověk měl nulu. Musel od začátku to začít budovat, takže to alespoň pomohlo do toho začátku."

Její debutové album Dvojí tvář, vydané v listopadu 2011, se hned po prvním týdnu prodeje stalo jedním z nejprodávanějších alb v ČR. Následující rok vystupovala v muzikálu Kleopatra a v květnu 2013 vydala své druhé album Celkem jiná. V roce 2012 ji Karel Gott pozval na své turné, kde společně nazpívali píseň Nic nás nezastaví.

Gunčíková se však nezastavila pouze na české scéně. V roce 2014 se připojila k Trans-Siberian Orchestra a absolvovala šňůru koncertů po západním pobřeží USA. V roce 2015 se její kariéra dostala na novou úroveň, když nahrála několik videí s Kenem Tamplinem a podílela se na vánočním turné Trans-Siberian Orchestra.

Největším mezinárodním úspěchem pro Gunčíkovou byla její účast na Eurovision Song Contest 2016, kde reprezentovala Českou republiku s písní I Stand. Její vystoupení v semifinále ji přivedlo až do finále, kde skončila na 25. místě, což bylo historicky první úspěch České republiky v této soutěži.

Exkluzivně pro náš web Gabriela prozdradila, jestli nápad odcestovat do USA přišel dříve než její úspěch v Československé SuperStar.

Asi bych řekla že třeba od těch 15, 16 letech, tak jsem vždycky sledovala tu americkou scénu. Vzhlížela jsem k tomu ten hlavní sen, který jsem měla, bylo odjet do té Ameriky a hrát ve Spojených státech. To byl ten sen, který když se opravdu uskuteční, tak to bude se vším všudy."

Gabriela Gunčíková je inspirativní osobností pro mnoho mladých umělců a její kariéra je důkazem její neustálé touhy po zlepšování a posouvání svých hranic.

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Cryin'
AEROSMITH
Cryin' - AEROSMITH
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Bouře
SLZA
Bouře - SLZA
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Tougher Than The Rest
BRUCE SPRINGSTEEN
Tougher Than The Rest - BRUCE SPRINGSTEEN
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.