MENU

Michal David tvoří hity i ve spánku

Nedělní návštěva
Michal David tvoří hity i ve spánku

Před týdnem byl hostem na Blaníku Martin Ručinský – hokejový útočník z Nagana. Prozradil nám, že si opravdu před každým zápasem pouštěli v kabině Michala Davida.

A Michal David prozradil, že jim vděčí za obrovský comeback. Extrémně rychle pro naše zlaté hokejisty složil i písničku, když zjistil, že má s nimi vystoupit na Staroměstském náměstí v Praze po návratu z Nagana.

 

„Když jsem dostal z hokejového svazu tuhle nabídku, tak jsem okamžitě začal vymýšlet. Zavolal jsem svého textaře, který mi napsal například „Nenapovídej“. Do dvou dnů vznikla píseň, kterou jsme nahráli. Když kluci už letěli domů se zlatem, tak už tu písničku měli a už si jí pouštěli v letadle. Takže ji pak už na tom Staroměstském náměstí i trochu znali. Pro mě to byla obrovská příležitost a pocta. Taky mi to pomohlo. Já díky hokejistům z 1998 roku jsem tam kde jsem.“

 

Písnička se jmenovala „Správnej tým“.

 

Michal David dostal také otázku, jak a kdy tvoří hity.

Jestli ho napadají cestou v autě, ve vaně, na dovolené… a odpověď byla zajímavá - prý se to často děje dokonce i uprostřed noci, když spí.

 

„Mě najednou napadne z ničeho nic nějaká melodie a mám ji v hlavě a probudím se.“

 

Jenže problém je, že do rána prý všechno zapomene.

Když o písničku nechce přijít, nesmí znovu usnout.  

 

„To musíš vstát, musíš jít do toho studia a nahrát si to. Protože jakmile usneš, tak ten druhý den ráno už nevíš vůbec nic a o tu písničku přijdeš. To se mi stane tak 3x, 4x do roka.“

 

Hitmaker Michal David prozradil, že aktuálně dokončuje novou desku ve Velké Británii, která prý bude úplně jiná, než jsme od Michala Davida zvyklí.

 

„Už máme 9 písní, takže ještě desátá chybí. To by měl být takový duet a zatím nebudu prozrazovat s kým. Točím to s kapelou Robbie Williamse ve studiu, kde natáčí Adele nebo třeba James Blunt. Vlastně i ta muzika je trošičku jiná.“

 

A přestože nové písničky Michala Davida natočené právě v Londýnském studiu ještě nikde nejsou, na Blaníku jsme při nedělní návštěvě měli exkluzivní možnost poslechnout si jednu z nich: „Je mi líp“.

 

 

Autor článku:
Ivanna Balkovska, redaktorka, zprávařka, redaktorka webu
Rádio Blaník je takové rodinné rádio. Hrajeme české písničky, které dělají lidem radost. Na web přinášíme různé zajímavosti, a hlavně užitečné informace. Právě to má pro mě velký smysl. 

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Nechte zvony znít
MARTA KUBIŠOVÁ
Nechte zvony znít - MARTA KUBIŠOVÁ
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Blues
KATAPULT
Blues - KATAPULT
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
In The Summertime
MUNGO JERRY
In The Summertime - MUNGO JERRY
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.