MENU

JAK POZNÁM TEN NEJLEPŠÍ MELOUN

Lifestyle
JAK POZNÁM TEN NEJLEPŠÍ MELOUN

Meloun je v létě hodně oblíbený. Zahání žízeň, je moc dobrý a obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Jak ale už v obchodě poznat ten nejlepší a nejkvalitnější? Máme pro vás pár tipů a triků.

 

Špatnému výběru jde snadno předejít. Můžete se tak vyhnout zklamání v podobě nezralého nebo naopak přezrálého plodu. Lidé obvykle vybírají melouny podle tří znaků.

 

Polní skvrna

Pokud je meloun zralý, měla by se na jedné straně plodu nacházet velká žlutá skvrna. U zralého melounu je barva takzvané polní skvrny krémová až téměř máslově žlutá. Pokud je polní skvrna menší nebo vypadá spíše bílá než žlutá, pak nemusí jít o dobře vyzrálý plod.

 

Zvuk po zaklepání na plod

Dalším způsobem, jak poznat kvalitní meloun je jemné poklepání klouby prstů na povrch. Ideálně zralý meloun bude mít, narozdíl od toho přezrálého, hlubší zvuk. Přezrálý plod pak bude mít spíše plochý zvuk.

 

Matný a těžký meloun

Nejlepší a nejkvalitnější melouny mají matnou barvu slupky. Bývají také znatelně těžší. Lesklý meloun naznačuje, že vnitřek bude místy nedozrálý.

 

 

 

Autor článku:
Ivanna Balkovska, redaktorka, zprávařka, redaktorka webu
Rádio Blaník je takové rodinné rádio. Hrajeme české písničky, které dělají lidem radost. Na web přinášíme různé zajímavosti, a hlavně užitečné informace. Právě to má pro mě velký smysl. 

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Fénix
LUCIE BÍLÁ
Fénix - LUCIE BÍLÁ
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Zachraňte koně
KAMELOT
Zachraňte koně - KAMELOT
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Substitute
CLOUT
Substitute - CLOUT
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.