MENU

Letní koncert Rádia Blaník jede za vámi do Olomouce. Rozhovor se zpěvačkou Eliškou Rezkovou

Lifestyle
Letní koncert Rádia Blaník jede za vámi do Olomouce. Rozhovor se zpěvačkou Eliškou Rezkovou

Eliška Rezková je zpěvačkou Blanické kapely, působí mimo jiné v Hudebním divadle Karlín a Divadle Broadway. Věnuje se jak populární, tak klasické hudbě a mezi její největší úspěchy patří vítězství v soutěžích Czechtalent nebo Česko zpívá.

Jste zpěvačkou nové kapely, která vznikla jako narozeninový dárek Rádia Blaník. V rámci Letních koncertů projede celou Českou republiku a budete vystupovat celkem na 11 koncertech. Jaký budete mít repertoár písniček?

Náš repertoár tvoří české hity, které máme rádi a které jsme pečlivě vybírali, abychom uspokojili co nejširší spektrum posluchačů. Díky tomu, že máme v kapele nejen zpěvačku, ale také zpěváka, je náš repertoár pestrý i co se týče střídání mužského a ženského hlasu. Mezi naše nejoblíbenější písničky patří Můj čas z legendárního seriálu Sanitka nebo Báječná ženská od Michala Tučného.

Blanická kapela vystupuje vždy na začátku koncertu, kde se po vás střídají další populární zpěváci a zpěvačky. Vašim úkolem je vlastně takové „roztleskání“ návštěvníků. Nemáte trému, když víte, že jste první, kdo vytváří na akci atmosféru?

Bude to asi znít zvláštně, ale musím říct, že trému v tom pravém - asi negativním slova smyslu - nemáme. Naopak, vnímáme to jako obrovskou zodpovědnost i výzvu, která nás motivuje podat co nejlepší výkon. Baví nás energii předávat lidem a vidět, jak naše hudba rozezpívá a roztančí publikum. Je velice zajímavé sledovat, jak se mění nálada a přijetí návštěvníků. Zpočátku si nás tak oťukávají a čekají, co jim nabídneme. Musím se ale pochlubit, že se nám zatím pokaždé podařilo velkou část návštěvníků rozezpívat, roztleskat i roztancovat. A to je to, co nás nesmírně baví. Je opravdu skvělý pocit, když vám pak takto rozehřáté publikum posílá nádhernou zpětnou vazbu a veškerou vloženou energii vám stonásobně vrátí.

 

Dalším dárkem, které si Rádio Blaník nadělilo je nová píseň Slunce dál svítí, kterou také vždy na koncertech hrajete. Písničku nazpívalo celkem osm interpretů a byl k ní také natočen videoklip. Jak se Vám píseň – jako klasické zpěvačce – líbí?

Píseň se mi opravdu velmi líbí. Je skvěle napsaná, s chytlavou melodií i textem, které se vám snadno dostanou pod kůži. Přestože jsem vystudovala původně klasický zpěv, populární hudba má u mě svoje pevné místo, a tak i nová hymna Rádia Blaník si ho rychle našla. 

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Amnestia na neveru
ELÁN
Amnestia na neveru - ELÁN
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Pocity
TOMÁŠ KLUS
Pocity - TOMÁŠ KLUS
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Something´s Gotten Hold Of My Heart
GENE PITNEY
Something´s Gotten Hold Of My Heart - GENE PITNEY
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.