MENU

Mezinárodní den proti rozšiřování pouští a sucha

Lifestyle
Mezinárodní den proti rozšiřování pouští a sucha

Mezinárodní den proti rozšiřování pouští a sucha stanovila OSN na 17. června v roce 1994. Hlavním cílem je zvýšení povědomí veřejnosti o mezinárodní spolupráci, která se týká boje proti suchu.

 

Pouště ohrožují třetinu zemského povrchu, což je více než 4 miliardy hektarů planety. Tento den upozorňuje na lidskou produkci a spotřebu, která bohužel suchu napomáhá. Populace se totiž zvětšuje a roste poptávka po půdě, která poskytuje potraviny, krmivo pro zvířata nebo také materiál na výrobu oblečení.

 

Letošní Den boje proti suchu se zaměřuje na budoucnost správy půdy. Každou sekundu dochází k degradaci půdy o rozloze odpovídající čtyřem fotbalovým hřištím, což představuje celkem 100 milionů hektarů ročně.

 

Dnešní den a hlavně myšlenku, kterou šíří, můžete sledovat a podpořit na sociálních sítích pod hesly #DesertificationAndDroughtDay a #FoodFeedFibre.

 

Autor článku:
Ivanna Balkovska, redaktorka, zprávařka, redaktorka webu
Rádio Blaník je takové rodinné rádio. Hrajeme české písničky, které dělají lidem radost. Na web přinášíme různé zajímavosti, a hlavně užitečné informace. Právě to má pro mě velký smysl. 

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Only If...
ENYA
Only If... - ENYA
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Kapradí
CHINASKI
Kapradí - CHINASKI
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Bohemian Rhapsody
QUEEN
Bohemian Rhapsody - QUEEN
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.