MENU

Olomoucká zoo slaví nový přírůstek

Lifestyle
Olomoucká zoo slaví nový přírůstek

Olomoucká zoologická zahrada přivítala nové mládě žirafy Rothschildovy. Sameček měl komplikovaný start do života. Po narození potýkal s problémy, včetně přidušení. Díky péči ošetřovatelů se mu ale podařilo navrátit k životu. Nyní je s matkou a návštěvníci zoo by jej mohli poprvé vidět už v pondělí příští týden.

Samice porodila své třetí mládě 30. května. Stádo žiraf Rothschildovy na Svatém Kopečku čítá devět samic a tři samce, včetně nového mláděte. 

Navzdory problémům po porodu má malý sameček normální hmotnost zdravého žirafího novorozence, přibližně 75 kilogramů. Sameček se nedlouho po porodu postavil a postupně začal chodit pod dohledem. Začal poskakovat, cválat a zkoumat okolí. Ostatní žirafy o něj mají velký zájem, zejména jeho matka. Je na nejlepší cestě stát se samostatným a plnohodnotným členem stáda, kde bude vyrůstat.

Žirafa Rothschildova je v přírodě ohrožená vyhubením. V roce 2018 bylo evidováno 1399 jedinců, nyní jich zbývá jen několik stovek. Hlavním ohrožením je těžba ropy v jejich přirozeném prostředí. Olomoucká zoo se chovem žiraf pyšní od roku 1976, kde se dosud narodilo sedm desítek mláďat. V roce 1999 se zapsala do historie chovu žiraf, když samice Veronika porodila dvojčata.

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Hory
O5 & RADEČEK
Hory - O5 & RADEČEK
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Touha a pláč
JELEN
Touha a pláč - JELEN
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Baker Street
GERRY RAFFERTY
Baker Street - GERRY RAFFERTY
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.