MENU

Světový den sdělovacích prostředků

Lifestyle
Světový den sdělovacích prostředků
Každoročně si připomínáme Světový den sdělovacích prostředků. Tradicí se stalo papežovo poselství věřícím vyhlašované ke dni sdělovacích prostředků. 
 

V roce 1998 bylo téma Světového dne sdělovacích prostředků: "Duch nám dodává odvahy, abychom hlásali naději." Křesťané působící v oblasti médií mají podle papežových slov v první řadě předávat naději. Úkolem komunikace je lidi sjednocovat a obohacovat jejich život, a ne je izolovat a vykořisťovat.

Rok 1999 byl pro katolickou církev rokem Boha-Otce. Proto i téma papežova poselství ke dni sdělovacích prostředků bylo: "Sdělovací prostředky – přátelský doprovod těch, kdo hledají Otce".

„Umělá inteligence a moudrost srdce: pro plně lidskou komunikaci.“ To je téma, které papež František zvolil pro 58. Světový den sdělovacích prostředků, který se slaví právě letos. Vývoj systémů umělé inteligence činí, dle papeže, komunikaci prostřednictvím strojů a se stroji stále přirozenější.

Jako všechny revoluce, i tato představuje nové výzvy. Cílem je, aby stroje nepřispívaly k šíření rozsáhlého systému dezinformací a zároveň nezvyšovaly osamělost těch, kteří jsou už tak osamělí. Je důležité usměrňovat umělou inteligenci a algoritmy. Komunikace musí být zaměřena na plnější život člověka.

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Láska tě spoutá
PETR MUK
Láska tě spoutá - PETR MUK
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Píseň kovbojská
MICHAL HRŮZA & LENKA DUSILOVÁ
Píseň kovbojská - MICHAL HRŮZA & LENKA DUSILOVÁ
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
No Woman No Cry
BONEY M
No Woman No Cry - BONEY M
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.