Jak daleko může zajít touha po dokonalosti?
.webp?ts=)
Touha po jakési dokonalosti může přejít až v pěkně drahou závislost. Rostoucí trend plastických operací už není vidět jen v zahraničí, kde jsou lidé ochotni investovat miliony dolarů za kompletní přeměnu obličeje nebo vlastně jakékoliv části těla, ale obliba roste i u nás, a to čím dál tím častěji u mladších lidí. Důvody jsou různé a výjimkou nejsou ani sociální sítě.
Online svět totiž ukazuje miliony lidí, kteří prezentují své vylepšené domy, auta, dokonalé postavy a obličeje. Ale co je vlastně dokonalé? Chci říct – kdo určuje, co je krásné?
Bezesporu je na sebevědomí vyvíjen větší tlak. Rekordmankami jsou ženy v Číně – jen od roku 2014 tam během tří let stoupl počet plastických operací ze sedmi milionů na dvojnásobek. Pomáhá tomu i aplikace, která ukáže, kde příroda údajně „udělala chybu“. Tuto aplikaci používá 37 milionů lidí a umí vás přesměrovat i na nabídky finančních půjček.
Co se ale do počtu plastik týče, rekordmanem je muž z Brazílie – má jich více než sto! Je o něm zmínka v Guinnessově knize rekordů a za všechny zákroky utratil přes dvanáct milionů korun. Nebo spíš utratila. Teď už je to vlastně žena.
A závěrem ještě něco k aktuálním hitům mezi plastickými úpravami – patří mezi ně třeba umělé ďolíčky ve tvářích, změna barvy očí na modrou, nebo dokonce „lepší osud“. Myšleno řezáním nové linie a čáry do dlaně – což je velký hit v Japonsku, mimochodem. Jak vyzrát nad osudem! A pak že to nejde. A stojí to prý jen tisíc dolarů.
Svět podle Samiry si můžete zpětně kdykoliv poslechnout v podcastech Rádia BLANÍK