Jak mít i v parném létě křišťálově čistý bazén? Stačí pár chytrých triků
.webp?ts=)
Dnes si připomeneme pár vychytávek, které vám v letních parnech zajistí čistý bazén. Občas to vypadá, že péče o bazén je náročná alchymie. Aby vám voda v horkých dnech nezezelenala nebo se v ní nezačaly tvořit nepříjemné bakterie, je třeba myslet na pravidelnou údržbu.
V první řadě musíte bazén neustále čistit. Ideální je použití vysavače – pochopitelně záleží na tom, jak velký bazén máte. Od toho se totiž odvíjí i to, jaký vysavač si pořídit. V obchodě vám jistě poradí.
Velmi častým problémem bývá zákal nebo zelená barva vody. V tomto případě je nezbytné nejprve zkontrolovat reakci vody, tedy pH. To by se mělo pohybovat v rozmezí 7 až 7,4. Pro odstranění zeleného zabarvení pak použijte přípravek pro rychlou dezinfekci na bázi chlóru.
Nám se doma osvědčilo dávat do vody chlór v horkých dnech pravidelně – vždy na noc. Voda se krásně pročistí a druhý den je zase jako zrcadlo.
Nezbytným předpokladem pro vyčištění je také správná činnost filtrace. U zákalů sáhněte po vločkovači, který nechte v bazénu působit po dobu šesti hodin. Poté filtraci zastavte, po vyvločkování vše odsajte bazénovým vysavačem. Filtraci pravidelně proplachujte – můžete mít totiž sebelepší prostředky na čištění bazénu, ale pokud je filtrace zanešená, nebudou vám k ničemu.
Přemýšleli jste o solinátoru? Tenhle přístroj funguje bezvadně. Osobně mám už několikátou sezónu vyzkoušené. Pořizovací cena se pohybuje kolem 3000 korun, samozřejmě opět podle objemu vody ve vašem bazénu. Cena může být i nižší, nebo naopak výrazně vyšší – podle velikosti bazénu.
Výhody solinátoru jsou právě v tom, že budete mít čistou vodu bez starostí. Navíc ušetříte peníze, které byste jinak vydali za bazénovou chemii. Solinátor redukuje potřebné množství chlóru až o 70 %, bojuje proti bakteriím i řasám. Voda tak zůstává čistá, čerstvá a věřte nebo ne – ona dokonce i voní.