MENU

DEN OTCŮ

Lifestyle
DEN OTCŮ

16.června je Den otců. Tímto dnem oslavujeme vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu.

Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, se kterým se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19.června 1910, v den narozenin Sonořina otce. První oslava Dne otců tak byla spíše soukromá, popularita svátku ale rychle rostla. V roce 1966 se stala třetí červnová neděle oficiálně Dnem otců.

První akcí podporující Den otců je Tátafest,  pořádaný v mnoha městech České republiky od roku 2007 Ligou otevřených mužů spolu s různými rodinnými a komunitními centry za podpory Unie center pro rodinu a komunitu.

Autor článku:
Ivanna Balkovska, redaktorka, zprávařka, redaktorka webu
Rádio Blaník je takové rodinné rádio. Hrajeme české písničky, které dělají lidem radost. Na web přinášíme různé zajímavosti, a hlavně užitečné informace. Právě to má pro mě velký smysl. 

Naše další stanice Rádia Blaník

LIVE
Rádio BLANÍK - Morava a Slezsko
Pohodové české rádio
Zakázané uvolnění
MICHAL HRŮZA
Zakázané uvolnění - MICHAL HRŮZA
LIVE
BLANÍK CZ
Hezky česky celý den
Rozeznávám
RICHARD MÜLLER
Rozeznávám - RICHARD MÜLLER
LIVE
BLANÍK Oldies
Nejlepší hudba 60., 70. a 80. let
Plakalo bejby
PETR SPÁLENÝ
Plakalo bejby - PETR SPÁLENÝ
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.