MENU
Honza Foltýn

Honza Foltýn

Honzu můžete slyšet hlavně večer, kdy moderuje Písničky na přání pro Moravu a Slezsko. A moc si to užívá!

 

První vysílání na BLANÍKU – kdy to bylo a co se ti při vzpomínce vybaví?  

Začínal jsem, myslím, velmi odlišně než mí kolegové. V rádiovém světě jsem neměl téměř žádné zkušenosti a po třetí tzv. čumendě, kdy jsem se díval pod ruce mým zkušeným kolegům, jsem šel naostro do vysílání včetně obsluhy mix pultu. Bez žádného zkoušení předem, pouze pod dohledem zkušených kolegů. Bylo to 28.4.2021 a vybaví se mi pocit trémy,  nejistoty, ale zároveň štěstí, že jsem to dokázal a mohl vysílat. Cením si důvěry vedení rádia a také ochoty mých kolegů Michala Krusberského a Aleše Brůny, za což jim moc děkuji.

  

Jakou českou písničku z BLANÍKU máš nejradši?  

Tohle je moc těžká otázka, všechny mají něco do sebe. Ovšem píseň, která mě teď moc zahřeje u srdce, je Pár přátel stačí mít od Michala Davida. Nejen, že text je pravdivý, tak také se tato písnička vryla do paměti díky mé dobrovolnické činnosti. Touto písničkou jsem jako korepetitor a zpěvák sboru uzavíral s kolegyněmi z muzikoterapie benefiční koncert,  kde s námi zpívali lidé ze stacionáře pro lehce a středně mentálně postižené. Doslova celý sál,  včetně mě i kolegyň,  plakal, jaká to byla silná emoce.  

  

Tvůj nejoblíbenější český film?  

Jsem milovník českých komedií zejména od pana Zdeňka Trošky. To znamená Slunce seno,  Babovřesky nebo třeba Kameňák. Nemůžu říct, který film je lepší.

  

Jakou knížku si nezapomeneš přibalit na dovolenou?  

Možná některé překvapím, ale knížku bych si na dovolenou spíš nevzal😊. Chci poznávat krásy daného místa. Jinak mám rád detektivky.

  

Co děláš nejradši, když zrovna nevysíláš?  

Jelikož kromě občasného moderování studuji učitelství matematiky a informatiky, tak se učím a sebevzdělávám. Doučuji také pěstounské děti matematiku, což zabere hodně času, a k tomu jsem ambasadorem univerzity. Když ovšem nepracuji nebo nestuduji, rád se věnuji svým přátelům a někam s nimi rád vycestuji nebo s nimi zajdu na jedno😊. 

  

Kam bys posluchače pozval/-a na výlet?  

Určitě na nějakou chatičku do Beskyd a projít si Moravskoslezské Beskydy – Lysá, Smrk, Pustevny a pohraniční Slezské Beskydy s Polskem – to znamená Velká Čantoryje, Filipka,  Stožek a mnoho dalšího. 

   

A co nejoblíbenější jídlo?  

Skoro vše, co obsahuje smetanu. Kuře na smetaně s knedlíkem! Nejlepší věc! Poslední dobou rád experimentuji v kuchyni, takže jsem si oblíbil i špagety se smetanou, slaninou, sušenými rajčátky a hříbky!  

  

Pivo nebo víno?  

V restauraci skvělé točené vychlazené pivo, s přáteli doma víno – bílé😊.

  

Káva nebo čaj?  

Ráno káva, odpoledne čaj. Nejraději mám sypané černé – ovšem jedině s extra porcí citrónu a medem.

Podcasty

Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.