MENU
Iva Lecká

Iva Lecká

První vysílání na BLANÍKU – kdy to bylo a co se ti při vzpomínce vybaví?

Moje první vysílání bylo 7. července a zajímavé je, že to bylo i ve stejný den, kdy má narozeniny člověk, který mi před dvaceti lety dal v rádiu šanci a postavil mě za mikrofon. Tenhle den si budu vždycky pamatovat. Byl to pro mě druhý, nový začátek. A jsem za to nesmírně ráda. 

 

Jakou českou písničku z BLANÍKU máš nejradši?

Českou hudbu jsem měla ráda od malička. Na české hudbě jsem vyrostla a láska k ní mi zůstala do teď. Nejraději mám starší hity, třeba od Hany Zagorové, Marie Rottrové, Petry Janů, Standy Hložka, Petra Kotvalda, Jirky Korna, Vaška Neckáře nebo Marcely Holanové. Nedovedu vybrat tu nej, protože by mi bylo líto, že upozadím jinou. Blaník vždycky hrál a hraje podle mého gusta!

 

Tvůj nejoblíbenější český film?

Miluji staré české filmy. Klidně stokrát si pustím Bílou paní nebo Světáky, Hotel modrá hvězda, Kristiána, Tetičku nebo Dívku v modrém, Měsíc nad řekou, Nočního motýla... Srdcovkou je i seriál Taková normální rodinka v hlavní roli s úžasnou Danou Medřickou.

 

Kterou knížku by jsi si vzal(-a) na dlouhou dovolenou?

Kdo mě zná, ví, že čtu hodně. Mám ráda napínavé knížky s trochou tajemna a romantiky. Nepohrdnu ani dobrým hororem. 

 

Co děláš nejradši, když zrovna nevysíláš?

Mou velkou vášní je můj domov a zahrada. Baví mě dekorovat, renovovat, natírat, přestavovat... Když mám čas, tak maluji obrazy. A když mám dobrou múzu, narodí se nová knížka. Už jsem jich na svět přivedla sedm a další je na cestě... Kromě moderování se věnuji i osobnímu koučinku.  

 

Kam bys posluchače pozvala na výlet?

Do mého rodného kraje, do Hejnic v severních Čechách. To je opravdu nádherný kraj, který každého uvítá s otevřenou náručí a nabídne mu spoustu možností, jak strávit volný čas. Nedávno jsem objevila také krásu Krušných hor. Zajeďte se někdy podívat do Jáchymova, tohle místo má své kouzlo.

 

A co nejoblíbenější jídlo?

Jsem všežrout.

 

Pivo nebo víno?

Obojí. Podle nálady, podle chuti....

 

Co se ti vybaví, když se řekne Konopiště?

Spousta lidí, co se usmívají, mají dobrou náladu, užívají si českou muziku a starosti hází za hlavu. Konopiště má nádhernou atmosféru, kterou člověk jen tak někde nezažije. Je to jako když jste se svou rodinou. 

 

Podcasty

Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.