MENU
Jiří Fröhlich

Jiří Fröhlich

Jirka je milý a pohodový mladý muž, který vám každý všední den od 10 do 13 hodin servíruje pohodové písničky a k tomu spoustu zajímavostí. Tak si to užijte! A poslechnout si ho můžete i v neděli od 11 do 12 hodin, kdy uvádí Nedělní návštěvu Rádia Blaník.

 

První vysílání na BLANÍKU – kdy to bylo a co se ti při vzpomínce vybaví? 

Bylo to 29. srpna 2021 a kolega zkoušel, jestli mi zapíná ten správný mikrofon už během písničky a řekl mi: "Teď chvíli nemluv, prosím." A já nevím, proč jsem to udělal, ale když se rozsvítila červená, tak jsem hned spustil: "Zkouška, raz, dva, tři, zkouška..." A kolega rychle vypnul mikrofon, okamžitě na mě vyjekl, co blázním a hned se pak začal strašně smát. Já to totiž pochopil z té nervozity úplně obráceně. Naštěstí to v té písničce bylo slyšet jen trochu, ale kdo měl rádio nahlas, tak se asi pěkně divil.

  

Jakou českou písničku z BLANÍKU máš nejradši? 

Jdi za štěstím od Karla Gotta

  

Tvůj nejoblíbenější český film? 

Svatební cesta do Jiljí

  

Jakou knížku si nezapomeneš přibalit na dovolenou? 

Cokoli od Milana Kundery, kromě notoricky známého Žertu. Spíš volím knížky pozdější, jako Nesnesitelná lehkost bytí, Nesmrtelnost, Život je jinde... pokaždé mě tam něco překvapí, i když je čtu opakovaně.

  

Co děláš nejradši, když zrovna nevysíláš? 

Rekreačně hraji tenis, je to moje obrovská vášeň. Kéž bych ho někdy uměl tak dobře, jak ho často a rád hraji :-) 

  

Kam bys posluchače pozval na výlet? 

Vzhledem k tomu, že každý má ty nejhezčí vzpomínky na místa svého dětství, a jelikož já jsem vyrůstal v Semilech, tak Podkrkonoší určitě vede. Klokočí, Prachovské skály, Bozkovské dolomitové jeskyně, Malá Skála, Mumlavský vodopád, ozubená trať do Kořenova, …

  

A co nejoblíbenější jídlo? 

Špagety s masem a omáčkou a lá Italia.

  

Pivo nebo víno? 

Kupodivu ani jedno. 

 

 Káva nebo čaj? 

Čaj, černý s citronem.

  

Co se ti vybaví, když se řekne Konopiště? 

Film Jáchyme, hoď ho do stroje a hláška ze závodů na Konopišti: "Já jsem chtěl jet na výstavu do zámku. Nikdo se mě na nic neptal, dali mě číslo... Člověče, to jste musel jet tak rychle? Takhle se jezdí na výstavy?!?!" Ale hlavně samozřejmě Koncert pro všechny bezva lidi!!

Podcasty

Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.