MENU
Martin Ledinský

Martin Ledinský

Písničky na přání i pravá víkendová pohoda! Tohle všechno má pod palcem Martin Ledinský. Tak ať se vám hezky poslouchá.

 

První vysílání na BLANÍKU – kdy to bylo a co se ti při vzpomínce vybaví?

Bylo to na čarodějnice 30. dubna 2021. A rovnou pěkně zostra písničky na přání. Při vzpomínce se mi vybaví velká nervozita z nového prostředí a kolega Vlasta Suk, který na vše dohlížel. Kdo z nás asi byl v tu chvíli více nervózní... :-) I přesto byla ve studiu báječná atmosféra a z mých prvních blanických přeřeků velká bžunda :-)  

Jakou českou písničku z BLANÍKU máš nejradši?

Nedokážu zmínit jen jednu. Určitě to ale jsou písničky od Karla Gotta, Hany Zagorové a pak od skupin Chinaski nebo Mirai. 

Tvůj nejoblíbenější český film?

I tady jich je mnoho. Mám rád české komedie režiséra Petra Schulhoffa s Ivou Janžurovou, Milošem Kopeckým, Luďkem Sobotou a dalšími skvělými herci. A nikdy si nenechám ujít Noc na Karlštejně se skvělou hudbou Karla Svobody. Vždycky si u toho rád zazpívám hezky česky :-)    

Jakou knížku si nezapomeneš přibalit na dovolenou?

Jsem čtenář vskutku darebný a přečtení jedné knihy mi mnohdy trvá i kus života. I u čtení se rád pobavím a nechám se vtáhnout do příběhu, proto bych si na delší dovolenou vzal knížku Moje puberta na draka od Šárky Rosové Váňové.   

Co děláš nejradši, když zrovna nevysíláš?

Rekreačně sportuji, maluji a nejraději prožívám své vlastní Slavnosti sněženek na chatě v Hrabalově Kersku, kde si postupně avšak velmi pomalu buduji svůj veliký lesní park :-) 

Kam bys posluchače pozval na výlet?

Pokud mají raději klid, tak určitě do lesního městečka Kerska na Nymbursku. Hrabalova stezka pěšky nebo na kole je skvělou volbou.  

A co nejoblíbenější jídlo?

Pečená kachna se zelím a variací knedlíků, smažený sýr s bramborami a tatarkou, kulajda, kančí výpečky, švestkové knedlíky, ... zkrátka rád jím skoro vše a hlavně hezky česky :-) 

Pivo nebo víno?

Pivo i víno. Obojí máme u nás naprosto skvělé. 

Káva nebo čaj?

Čaj.

Co se ti vybaví, když se řekne Konopiště?

Úžasná narozeninová oslava.

Podcasty

Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.